DOLUFLEX TECHNICKÉ ÚDAJE

Charakteristika produktu: celokovové kompositní panely složené z 2 oplášťovacích plechů a jádra z profilovaného plechu – trapézového profilu. Vysoká stabilita a pevnost desek přesahující ostatní oplášťovací materiály jako je aluminiové kompozitní panely (bondy) či voštiny díky širokému styku mezi jádrem z trapézu a plochými opášťovacími deskami.

Vnější desky: Al přírodní, lakované, eloxované, se zrcadlovým povrchem (z elox. hliníku či broušeného nezezu), emailované či s laminací desky dřeva, keramické desky, mramoru, žuly apod. kamenů, kůže, dřevěné folie (nehořlavé), kůže, dřevěná dýhy, 3M apod. folie, skla, umělého kamene či antibakteriálního plastu.

Materiál komponentů: hliník, ale možno i ocel, nerez. ocel, tl. jednotlivých desek 0,3–2 mm.

Rozměry desek: standardní šířka 1020, 1250, 1500 mm, délka do 5000 mm, možno jinak

Standardní nomin. tloušťka: 4, 6, 8, 10, 15, 18, 20, 23, 25, 28, 42 mm

Tvar desek: rovný či zcela přesně a stabilně obloukový pravidelně či nepravidelně, min. radius 80 mm. Možno i integrované rohy i vícenásobné.

Volitelné: materiál materiál plechů, tl. plechů, nomin. tloušťka panelu, délka, šířka, povrch panelů.

Příklad: Doluflex THK10. 9-3-9 AA 1020x3100 znamená tl. panelu 10 mm, 2 vnější plechy o tl. 0,9 mm, jádro z trapézu o tl. 0,3 mm, externí plechy z přírodního Al, rozměr 1020x3100 mm. Volitelný směr vnitřního trapézů souběžně s délkou (výhodnější) či kolmo s délkou.

Hmotnost: minimálně 2,1 kg/m2 , u desky THK10 9-3-9AA např. 6,73 kg/m2

Reakce na požár: nehořlavé, vhodné i pro VÝROBU LODÍ, certif. IMO FTP a SOLAS Dir.

Zpracování: běžnými nástroji na opracování dřeva a kovů, CNC atd. Proto je snadné DOLUFLEX řezat na míru, frézovat, dělat výřezy, díry atd. Na rozích nutno vyfrézovat při tvarování min. 10 mm na strané kolmé k jádru a minim. 25 mm na straně paralelní k jádru (směru trapézů). Možnost ukotvení připojovacích prvků jako nýtů, závěsů, zámků atd. jen do vnitřní desky apod. umožňuje neviditelnou instalaci desek, ale i přípojných prvků, závěsů, kotev atd. Toto možno integrovat do výrobku a získat hotové produkty či polotovary. Možno ohnout do požadovaného tvaru, krabicových prvků atd. Možno napojení lepením do vybrané vnitřní části, tvorbu kloubového připojení atd.

Zpracování ukončení a hran:

- Ohnutí hrany umožňující vzhled kompaktní homogenní desky

- T nebo C profily z extrudovaného hliníku, extrudovaný plast či extrud. kaučukový profil

- Pásy z hliníku či PVC rovné či s poloměrem

- Vnitřní latě z Al či MDF

- Těsnění silikonem

Povrchy: Al natural, Al eloxovaný, Al či ocel lakovaná (do 80° C),

Užití DOLUFLEXU – jeden produkt – více použití:

- Fasády a konzolové střechy

- Interierové obklady a podhledy, dělící stěny i samonosné, dveře, stavební moduly, tělesa světel, obklady klimatizací…

- Nábytek, stoly, kuchyně, dveře, designové prvky, výstavní stánky, pavilony, dělící stěny

- Výroba lodí

- Výroba dopravních prostředků, vagonů, trolejbusů atd. pro jejich stěny, dveře, stropy, podlahy, vnitřní obklady, dělící stěny, dveře vč. posuvných, toalety atd. Stabilita, odolnost, trvalá pevnost a nehořlavost je zde výhodou.

Phonoflex – děrované akustické desky, nehořlav, α=0,3 – samonosné, velkoplošné pro akustické podhledy i akustické opláštění stěn.