Kovové profily, spol. s r. o.

Profil společnosti a místo na trhu

Firma Kovové profily, spol. s r.o. byla založena v r. 1992, jako dodavatel opláštění budov na bázi tenkostěnných profilů a poskytování navazujícího servisu a poradenské činnosti pro investory, projektanty a stavební firmy v oblasti užití těchto profilů ve stavebnictví.

Jsou dodávány zejména tyto prvky pro opláštění stěn a střech:

 • trapézové profily o výšce vlny 8 až 200 mm, vlnité sinusové plechy několika výšek vln
 • sendvičové panely střešní i stěnové, vyplňované polyuretanem či minerálním vláknem či EPS
 • kazetové profily o šířce 90 až 160 mm,
 • fasádní lamely mnoha tvarů z hliníku i pozinkované a povlékané oceli
 • velkoformátové fasádní kazety KP FORM z hliníku, oceli jakož i velkoformátové fasádní prvky z kompozitních materiálů jako je Reynobond, Alucobond (výroba a zpracování v Praze-Běchovicích).
 • tenkostěnné vaznice a paždíky nabízí tenkostěnné za studena ohýbané Z - profily, C a S profily několika tvarů a ve výškách 120 až 400 mm
 • lemovací, doplňkové a výztužné profily (výroba v Praze-Běchovicích) rovné plechy v tabulích
 • veškeré příslušenství pro montáž, tj. spojovací materiál, montážní nářadí, utěsňovací materiál (těsnící pásky, vyplňovací profily do vln), prosvětlovací profily z plastů pro trapézové profily i sendviče
 • pro nosné konstrukce na velká rozpětí dodává vysoké svařované I profily s vlnitou stojinou (WT profily).

Spolupráce s firmou Kovové profily, spol. s r.o. přináší zákazníkům tyto výhody:

 1. Přímý přístup do výroby: firma je v pozici čistého výrobce u produktů, které jsou na trhu v ČR a SR uváděny na trhu výhradně prostřednictvím Kovových profilů. Jde o produkty firem SAB, Münker Metalprofile, Salzgitter AG v oblasti tenkostěnných profilů aj. a dále v pozici velkoobchodu u profilů vyráběných ostatními výrobci. Je tak zaručen jednak přímý vstup do výroby u výrobců, které firma zastupuje a naopak je zaručena flexibilita dodávek rozšířením sortimentu dodávaného zboží o vhodné výrobky ostatních výrobců.
 2. Flexibilita dodávek a spolehlivost dodávek: téměř všechny produkty dodávané firmou Kovové profily, spol. s r.o. jsme schopni dodat z více výrobních míst, což zaručuje flexibilitu a spolehlivost dodávek i v situacích, kdy např. jedna výrobna má poruchu na technologii, výpadek materiálu atd. Jistota dodávky v dohodnutém místě a čase je tak u firmy Kovové profily, spol. s r.o. na nejvyšší dosažitelné úrovni.
 3. Široký sortiment dodávek a uzpůsobení dodávek potřebám stavby - tím, že firma dodává opláštění z tenkostěnných profilů ve všech jeho v současné době užívaných typech opláštění (trapézové profily, vlnité profily, sendvičové panely vyplňované PU, minerální vlnou či EPS), kazetové stěny, fasádní lamely, velkoplošné fasádní kazety, ACM – desky (bondy) a tenkostěnné vaznice a paždíky včetně pro montáž potřebného materiálu (spojovací a těsnící materiál, izolační materiál, prosvětlovací desky), není nucena nutit zákazníkovi produkt jedné firmy, ale naopak zvolit pro každou určitou stavbu užitnou hodnotou (technicky vyhovující), cenou a termínem dodání pro každou tu určitou stavbu ideální materiál.
 4. Technická podpora pro investory, projektanty a stavební firmy na nejvyšší úrovni v ČR - firma disponuje 19leltými zkušenostmi v oblasti používání tenkostěnných materiálů pro stavebnictví a je tak schopna poskytnout exaktní informace pro optimální užití kovového opláštění při uvážení nejrůznějších technických požadavků např. protipožární ochrany, akustických vlastností, statických vlastností, řešení obtížných detailů při projektování a používání materiálů na stavbě.
 5. Krátké dodací lhůty a dodávky ze skladu - nejkratší dodací lhůty, de facto okamžité dodávky je možno realizovat přímo ze skladu Kovových profily v Praze, odkud jsou dodávány sendvičové panely (a na míru řezány dle potřeb zákazníků v menších množstvích), trapézové profily, prosvětlovací tabule a spojovací a těsnící materiál. Rychlé termíny dodání jsou pak umožněny existencí vždy více výrobních míst pro většinu dodávaných materiálů.
 6. Finanční stabilita firmy Kovové profily, spol. s r.o. dává zákazníkovi možnost užití flexibilních platebních podmínek, které jsou u naší firmy nepoměrně flexibilnější, než je obvyklé. Je to umožněno zejména průběžnou informovaností o situaci ve stavebnictví v ČR a SR a již dlouhodobými kontakty se zákazníky.
 7. Technický servis poskytovaný firmou zahrnuje: - poradenskou činnost pro investory, architekty, projektanty a stavební firmy při výběru vhodného typu opláštění či již jednotlivých konkrétních profilů pro střechu a stěnu, řešení detailů staveb, při zohlednění požadovaných vlastností materiálů na délku garance či životnosti, akustické a protipožární požadavky, designových požadavků, dále - zpracování statických výpočtů pro střechy i stěny - zhotovování kladečských plánů či prováděcích projektů - průběžné sledování technických a právních norem navazujících na dodávaný sortiment a jeho používání.
Nejčastějším materiálem je pozinkovaný a poplastovaný plech, řada profilů zejména pro vnější opláštění se dodává i v přírodním či poplastovaném hliníku. V současnosti dodává produkty především z Německa, Nizozemí, Rakouska, Švýcarska a Polska, ale i z Francie, Slovinska a Itálie, jakož i produkty vybraných tuzemských firem. V sortimentu i dražší ale architektonicky náročné prvky fasád z ACM desek (typu "Bond") nebo fasádní velkoplošné panely KP-FORM včetně např. šikmých čel. Součástí těchto dodávek je několik typů nosného roštu a rektifikačních prvků. Dále dodává speciální střešní profily pro "bezšroubové" připojení, které jsou vhodné pro minimální spády střech nebo oblouky. Investorům a dodavatelům může firma na přání doporučit montážní firmy, zabývající se montáží jejích plášťů. V současné době má firma sídlo v ČR, V Praze-Běchovicích, 22 zaměstnanců a několik externích spolupracovníků (regionálních zástupců a projektantů opláštění). Technický úsek je obsazen odborníky z oboru ocelových konstrukcí i stavebních detailů. Zaměstnanci firmy komunikují jak v češtině, tak v němčině, v angličtině i v ruštině. Firma vlastní 3 dceřinné společnosti a sice:
 • na Slovensku v Trenčíně, Kovové profily SR (viz. kontakty)
 • a regionální zastoupení v Ostravě
Roční obrat firmy se v posledních letech pohybuje mezi 500–700 mil. Kč, z toho v současnosti 80 % v ČR. Firma zastupuje na českém trhu (a částečně na Slovensku, v Maďarsku a v Rumunsku) několik pečlivě vybraných výrobců uvedeného sortimentu. Výběr výrobců je prováděn s cílem maximálně rozšířit sortiment nabízeného zboží, ale současně zajistit a garantovat krátké dodací termíny a vynikající kvalitu zboží za výhodné ceny. Dodává ale i výrobky individuálně vybrané pro zákazníky se zvláštními nároky na užitnou hodnotu, nestandardní provedení či speciální technické požadavky či s ohledem na cenové požadavky zákazníka.

Podstatné na závěr:

Přestože naše firma poskytuje rozsáhlý předprodejní ale i následný technický servis, dodává zboží za ceny výrobců. Při našich kontaktech se zákazníky se řídíme zásadou dodržovat se zákazníky dlouhodobě dobré a vzájemně korektní vztahy s cílem dobrého zákazníka nikdy nenechat v úzkých.