TECHNICKÉ ÚDAJE – DOLUFLEX

Charakteristika produktu: celokovové kompositní panely složené z 2 oplášťovacích plechů a jádra z profilovaného plechu – trapézového profilu. Vysoká stabilita a pevnost desek přesahující ostatní oplášťovací materiály jako je aluminiové kompozitní panely (bondy) či voštiny díky širokému styku mezi jádrem z trapézu a plochými opášťovacími deskami.

Vnější desky: Al přírodní, lakované, eloxované, se zrcadlovým povrchem (z elox. hliníku či broušeného nezezu), emailované či s laminací desky dřeva, keramické desky, mramoru, žuly apod. kamenů, kůže, dřevěné folie (nehořlavé), kůže, dřevěná dýhy, 3M apod. folie, skla, umělého kamene či antibakteriálního plastu.

Materiál komponentů: hliník, ale možno i ocel, nerez. ocel, tl. jednotlivých desek 0,3–2 mm.

Rozměry desek: standardní šířka 1020, 1250, 1500 mm, délka do 5000 mm, možno jinak

Standardní nomin. tloušťka: 4, 6, 8, 10, 15, 18, 20, 23, 25, 28, 42 mm

Tvar desek: rovný či zcela přesně a stabilně obloukový pravidelně či nepravidelně, min. radius 80 mm. Možno i integrované rohy i vícenásobné.

Volitelné: materiál materiál plechů, tl. plechů, nomin. tloušťka panelu, délka, šířka, povrch panelů.

Příklad: Doluflex THK10. 9-3-9 AA 1020x3100 znamená tl. panelu 10 mm, 2 vnější plechy o tl. 0,9 mm, jádro z trapézu o tl. 0,3 mm, externí plechy z přírodního Al, rozměr 1020x3100 mm. Volitelný směr vnitřního trapézů souběžně s délkou (výhodnější) či kolmo s délkou.

Hmotnost: minimálně 2,1 kg/m2 , u desky THK10 9-3-9AA např. 6,73 kg/m2

Reakce na požár: nehořlavé, vhodné i pro VÝROBU LODÍ, certif. IMO FTP a SOLAS Dir.

Zpracování: běžnými nástroji na opracování dřeva a kovů, CNC atd. Proto je snadné DOLUFLEX řezat na míru, frézovat, dělat výřezy, díry atd. Na rozích nutno vyfrézovat při tvarování min. 10 mm na strané kolmé k jádru a minim. 25 mm na straně paralelní k jádru (směru trapézů). Možnost ukotvení připojovacích prvků jako nýtů, závěsů, zámků atd. jen do vnitřní desky apod. umožňuje neviditelnou instalaci desek, ale i přípojných prvků, závěsů, kotev atd. Toto možno integrovat do výrobku a získat hotové produkty či polotovary. Možno ohnout do požadovaného tvaru, krabicových prvků atd. Možno napojení lepením do vybrané vnitřní části, tvorbu kloubového připojení atd.

Zpracování ukončení a hran:

- Ohnutí hrany umožňující vzhled kompaktní homogenní desky

- T nebo C profily z extrudovaného hliníku, extrudovaný plast či extrud. kaučukový profil

- Pásy z hliníku či PVC rovné či s poloměrem

- Vnitřní latě z Al či MDF

- Těsnění silikonem

Povrchy: Al natural, Al eloxovaný, Al či ocel lakovaná (do 80° C),

Užití DOLUFLEXU – jeden produkt – více použití:

- Fasády a konzolové střechy

- Interierové obklady a podhledy, dělící stěny i samonosné, dveře, stavební moduly, tělesa světel, obklady klimatizací…

- Nábytek, stoly, kuchyně, dveře, designové prvky, výstavní stánky, pavilony, dělící stěny

- Výroba lodí

- Výroba dopravních prostředků, vagonů, trolejbusů atd. pro jejich stěny, dveře, stropy, podlahy, vnitřní obklady, dělící stěny, dveře vč. posuvných, toalety atd. Stabilita, odolnost, trvalá pevnost a nehořlavost je zde výhodou.

Phonoflex – děrované akustické desky, nehořlav, α=0,3 – samonosné, velkoplošné pro akustické podhledy i akustické opláštění stěn.

Technické údaje – Alulife

Popis výrobku: Desky z hluboce broušeného-vrásněného eloxovaného hliníku. Jedinečný reprezentativní luxusní vhled. Kvalita a design.

Reakce na požár: A1 dle ČSN EN 13501-1

Formáty stand. v mm: 1000x1000 - 1000x500 - 1000x250 – 2000x200, jinak dle dohody

Formát maxim. v mm: 4000x2000

Standardní tl. v mm: 2,5 +/- 0,2 (pro interier, pro exteriér i 5 mm)

Provedení hran: okraje rovné či zabroušené Povrch a barvy: Eloxaný hliník matný či lesklý. 8 barev standardních a 8 speciálních

Hmotnost: 6750g/m2

Barvy: 8 standardních a 8 speciálních, vše matné či lesklé

Recyklovatelnost: 100 % recyklovatelný hliník

Použití: Externí fasády, obklad stěn uvnitř, podlahy (jako dlažba). Výroba nábytku, svítidel, sanitárních zařízení, designových prvků interierů, jako povrch elektronických přístrojů

Montáž: Lepit vhodným lepidlem pro kovy na fasádu či podlahu či zavěšovat na fasádu či stěnu. Lepit možno bez předchozí úpravy. Povrch pro lepení musí být rovný, čistý a suchý. V obtížných podmínkách, např. při vysoké vlhkosti či porézního podkladu může být nutné předlakování primerem.

Dělení na stavbě: Kotoučem na hliník (pro oběžné pily např. na parkety atd.)

Péče a údržba: Po instalaci nevyžaduje ALULIFE žádnou zvláštní péči ani denní ošetření. Desky možno čistit běžně vlhkým hadříkem, neutrálním čističem či párou. Použití rozpouštědel, kyselin či amoniaku však může způsobit nenapravitelné poškození povrchu. Je nutno tedy nepoužívat alkalické agresivní detergenty. (Ověřit případně testem či dle návodu na čistící přípravek.)