Prosvětlovací panely

Jsou určené pro prosvětlení střešních a stěnových plášťů v kombinaci s běžně užívanými materiály pro uvedená opláštění. Zabezpečí účinné a zároveň ekonomické osvětlení interiérů budov. Nejen snížení nákladů na energie za umělé osvětlení, ale především přirozené světlo místo umělého, jsou jasnými faktory pro použití profilů k prosvětlení střešních a fasádních plášťů.

Pro trapézové plechy a vlnité plechyprosv_02

Vhodné takřka pro všechny trapézové a vlnité profily z našeho sortimentu. Vyrobeno z polyesteru (sklolaminátu), polykarbonátu a tvrzeného PVC. Vše v různých tloušťkách a s různou světelnou propustností. Standardní délky profilů jsou 4 m, 5 m a 6 m.

Pro sendvičové panely

prosv_03Nejlevnější prosvětlení kompatibilní pro střešní sendvičové panely ROMA, FISCHER, KINGSPAN, METECNO, RUUKKI, BRUCHA, THYSSEN. Funkční a estetické řešení prosvětlení střechy.

prosv_01Použití profilů a instalace

U všech systémů prosvětlení střechy používejte originální příslušenství! Vyhnete se případným problémům se zatékáním, kondenzováním profilů apod..

Trapézové a vlnité prosvětlovací desky

Pozor na únosnost desek, konzultujte s technickým oddělením. Otvory pro šrouby vždy předvrtejte z důvodu dilatace desek dle doporučení níže. Profily se nesmí kotvit pomocí hřebíků nebo samořezných šroubů.

  • Profily délky 2,5–4,0 m – Ø otvoru větší o 4 mm, než Ø šroubu, min. 10 mm
  • Profily délky 4,0–6,0 m – Ø otvoru větší o 4–6 mm, než Ø šroubu, min. 10 mm – max. 12 mm

Uvažováno s kotvením šrouby o Ø 6,3 mm.

Desky je vhodné zpracovávat při teplotách vyšších jak 10° C. Profily je možné řezat, použijte např.: pilu s jemným zubem nebo úhlovou brusku. Při jakékoli úpravě musí být profil vždy pevně ukotven, aby nedošlo k naštípnutí desky.

Další doporučení pro použití a montáž materiálů naleznete zde...

Prosvětlovací profily pro sendvičové panely

Důsledně dodržujte montážní návod, který stáhnete zde... Pokud si nejste jisti nebo potřebujete další informace, kontaktujte Technické oddělení Kovových profilů.

Dodávka Kovových profilů

Skladem v Praze 9 – Běchovice jsou prosvětlovací profily k následujícím trapézovým plechům: 18/76, 35/207, 40/160, 39/333, 50/250. Materiál: Polyesterový sklolaminát tloušťky 1,0 mm, v délkách 4 m, 5 m a 6 m.

Kovové profily spol. s r.o. pro Vás zajistí:

  • Poradenství při návrhu prosvětlovacích profilů a vzdálenosti podpor
  • Dodávku materiálu za ceny výrobce
  • Vhodný těsnící a spojovací materiál