Vlnité profily - vlnité plechy

vlniteprofily_uvod1Dodáváme ve výškách 18 až 55 mm, standardně v materiálu pokovená ocel nebo hliník. Též označované jako sinusové profily. Jsou určeny k oplášťovacím účelům, nechají se zakružovat.

vlnite_plechyPředstavují alternativu k trapézovým profilům se změřením na design. Jsou vyráběny zpravidla ve výškách vln 18–55 mm.Trapézové plechy a vlnité plechy jsou též nejlevnější metodou pro zateplení budov navíc s mnohaletou bezúdržbovou životností.

Materiály

Vlnité plechy (profily) se vyrábějí nejčastěji z oceli, která je chráněna proti korozi pozinkováním a povlékáním duroplasty, jsou tedy dodávány v barvách dle výběru zákazníka. Vlnité plechy se dodávají též z hliníku (hliníkové plechy, hliníkové profily) v přírodním či lakovaném provedení nebo z mědi. Vlnité plechy jsou zpravidla vyráběny z již lakovaných (povlékaných) svitků zastudena, válcováním ze svitků o šířce zpravidla 1250 mm (někde 1230 atd.) v celé škále barev a zpravidla v tl. 0,5–1,00 mm.

Obloukové profily

Vlnité plechy se dodávají i v zakružovaném (obloukové plechy, obloukové profily) provedení. Minimální poloměry zakružení naleznete pro jednotlivé profily v tabulce s technickými informacemi pro vlnité profily.

Firma Kovové profily dodává i designové trapézové, pilovité a vlnité profily Weltec firmy Metalwaren fabrik Neustadt. Tyto vysoce efektní profily jsou vyráběny z hliníku, nerezu i mědi, v mnoha provedeních a designech dle objednávky zákazníka pro exteriéry i interiéry.

Použití profilů a instalace

Použití a instalace vlnitých profilů má svá pravidla téměř shodná s pravidly pro trapézové plechy. Základním pravidlem je vždy věnovat pozornost návrhu výšky a především tloušťky profilu v závislosti na jeho použití. Samotnou kapitolou je statický návrh pro opláštění stěn vyšších objektů a objektů vystavených vysokým zatížením větrem. S návrhem profilů souvisí i správně zvolený způsob uchycení a případně vhodná sekundární konstrukce.

Pro řadu vlnitých profilů se dodávají kompatibilní prosvětlovací desky z polyesteru (skelný laminát) z PVC či z polykarbonátu.

Další doporučení pro použití a montáž materiálů naleznete zde...

Dodávka Kovových profilů

Kovové profily spol. s r.o. pro Vás zajistí:

  • Statický návrh a nadimenzování ideálního profilu
  • Podporu při výběru či návrhu profilů, včetně vzorků
  • Technické informace k profilům a požadavkům na použití a instalaci
  • Dodávku materiálu za ceny výrobce
  • Vhodný spojovací a těsnící materiál