Perforované vlnité profily

Díky plynulému tvaru klasické sinusové křivky mají vlnité profily obzvláště jemný, působivý vzhled. Různé způsoby pokládky – horizontální, vertikální nebo diagonální – umožňují jak jemné strukturování, tak i zřetelné členění fasády do oddělených výrazných částí. Měkké efekty světla a stínu vytvářejí zvláště u velkých ploch působivé optické oživení.

Nacházejí široké uplatnění téměř ve všech průmyslových odvětvích, zejména ve Stavebnictví:
opláštění budov, fasádní systémy, podhledy, vnitřní příčky, balkonové výplně, atd.

Především se využívá jejich akustických vlastností pro:

AKUSTICKÉ PODHLEDY

Akustické podhledy díky svým technickým vlastnostem, pěknému vzhledu a snadné montáži lze aplikovat v interiéru administrativních budov, dále supermarketech, kulturních střediscích, letištích, nádražích, showroomech, průmyslových halách, skladech apod.

podhledové profily zajišťují technickou funkci – tlumení a pohlcování hluku v kombinaci s minerální izolací dle požadavku architekta nebo projektanta. Praktické využití přináší cenově dostupné řešení zákrytu technických rozvodů pod stropy a snížení světlé výšky stropů. Lze využít i na vyústění vzduchotechniky.

PROTIHLUKOVÉ STĚNY

Protihlukové stěny díky přidání minerální akustické izolace, jsou kvalitním řešením jak omezit hlučnost nesoucí se z dálnic, průmyslových zón či z jiných míst nadměrně zatížených hlukem. Velký výběr v sortimentu vlnitých profilů lze použít na různé varianty řešení protihlukových stěn.

Pro použití na exteriér doporučujeme materiálové provedení v hliníku.

SP 18/988
akustickeObrSP18_988
akustickeSP18_988
SP 27/1000
akustickeObrSP27_1000
akustickeSP27_1000
SP 42/960
akustickeObrSP42_960
akustickeSP42_960

Vlnité profily

  • lze perfotovat celoplošně
  • různé typy perforace
  • (nedefinovatelná statická únosnost)
  • podhledy, opláštění, příčky

TYPY PERFORACÍ

 akustickePerforace1akustickePerforace2