ALPOLIC®, ALPOLIC®/fr a ALPOLIC®/A2

Jsou kompozitní materiály typu „bond“ od předního světového výrobce firmy MITSUBISHI PLASTICS, Inc. Tokyo v Japonsku. Společnost Kovové profily spol. s r.o. je výhradním dodavatelem produktů ALPOLIC®, ALPOLIC®/fr a ALPOLIC®/A2 v České Republice a na Slovensku.
Kompozitní desky tvoří dva krycí, nejčastěji hliníkové, plechy spojené jádrem. Materiály jsou rozděleny do tří skupin dle použití a požární náročnosti:

ALPOLIC®

Kompozitní panel určený především pro interiéry, nejčastěji tl. 3 mm. Jádro je termoplastické (polyethylénové).

ALPOLIC®/fr

Standardní panel pro exteriérové použití, nejčastěji tl. 4 mm (možno i v tl. 6 mm). Panel je s minerálním jádrem a retardéry hoření nešířící požár. Dle EN 13501-1 požární klas. Tř. B-s1,d0. Díky speciální požární zkoušce dle CEN ISO 13785-1, lze jako jediný „bond“ v tř. B použít i pro DP1 do výšky budov 22,5 m.

ALPOLIC®/A2

Panel s plně nehořlavým jádrem s požární klasifikací A2, nejčastěji tl. 4 mm (možno i v tl. 6 mm). Panel lze použít bez omezení v projektování.

Materiály plášťů

Hliník (ACM)
Titan (TCM)
Nerez (SCM)
Měď (CCM)
Zinek (ZCM)

Povrch Lumiflon®

Lumiflon – Feve – oproti běžně používanému PVDF (či Polyesteru) se jedná o fluorokarbonový povlak, který zajišťuje:

 • z nabízených povlaků nejlepší odolnost povlaku proti UV záření a tím lepší stálost odstínů a dekorů,
 • umožňuje vyrobit de facto jakýkoli odstín barvy, velký výběr barev včetně matných, třpitivých, prizmatických a včetně věrných napodobenin různých typů dřev, kamenů, betonů různého stáří atd.
 • umožňuje volit intenzitu lesku jakéhokoli odstínu nebo dekoru v rozmezí 15 % (mat) až 80 % (plný lesk), aniž by to ovlivnilo cenu panelů (od množství 1000 m2),
 • je možno opravit povlak na stavbě plnohodnotně, což u PVDF či polyesteru není možné a to i za studena do 5 °C.
 • povlak Lumiflon je možno použít i na barvení ostatních části konstrukce (nosné, rámů oken, ostění atd.) nejen kompozitních panelů
 • dodáván v tl. 28–50 µm dle typu povlaku.

Rozměry desek

Tloušťka panelů – 3,4 a 6 mm
Šířka panelů – 965, 1270 a 1575 mm (na vyžádání do 800–2050 mm)
Délky panelů – max. 7200 mm

Použití profilů a instalace

Při návrhu a instalaci kompozitních desek Alpolic® je důležité zohlednit roztažnost materiálů! S tím souvisí i možnost dilatace spodní konstrukce a to ve 3 osách!
Materiály ALPOLIC® lze dále zpracovávat a upravovat standardními nástroji a stroji pro práci s hliníkem a dřevem. Kompozitní desky lze řezat (např. kotoučovou pilou), ohýbat po vyfrézování, zakružovat a perforovat. Pro přesné a efektivní zpracování doporučujeme použít CNC stroje.
Upevnění ALPOLIC® panelů lze provést několika způsoby. Při instalaci na vnější stěny jsou nejčastěji používané systémy upevnění závěsnou metodou, připevnění panelu se žlábkem a těsnícím spojem nebo systém úzké spáry. ALPOLIC® lze také použít pro opláštění střech, podhledů, interiérů, říms nebo pro výrobu různých designových prvků.
Pokud si nejste jisti nebo potřebujete další informace, kontaktujte Technické oddělení Kovových profilů.
Podrobnější informace a doporučení pro použití a montáž materiálů typu „bond“ naleznete zde...
Kompozitní panely Alpolic je možné použít v průmyslu pro oplášťování strojů, technologií, dopravních prostředků atd.

Dodávka Kovových profilů

Společnost Kovové profily spol. s r.o. je výhradním dodavatelem produktů ALPOLIC®, ALPOLIC®/fr a ALPOLIC/A2 v České Republice a na Slovensku. Některé typy desek ALPOLIC® jsou skladem v Praze Běchovicích – kontaktujte obchodní oddělení.

Kovové profily spol. s r.o. pro Vás zajistí:

 • Poradenství při zpracování projektu
 • Technickou pomoc při realizaci stavby
 • Vhodný výběr způsobu upevnění a dodávku materiálu spodní konstrukce
 • Dodávku materiálu za ceny výrobce
 • Vhodný kotevní materiál