Lemovací a výztužné profily

  • lemyuvodLemovací prvky jsou standardně ohýbány z tabulového plechu tloušťky 0,63 mm až 1,00 mm v povrchových úpravách jako se dodávají trapézové profily a sendvičové panely.
  • Výztužné a distanční prvky dodáváme z plechu tloušťky 1,00 mm až 4,00 mm v povrchové úpravě pozink Z 275.

Nejčastěji používané tvary a ideální rozvinuté šířky profilů pro zakázkovou výrobu ke stažení:

pdfKompletní sortiment (PDF, 176 kB)

pdfLemy stěny (PDF, 69 kB)

pdfLemy střechy (PDF, 80 kB)

pdfVětrací nástavby (PDF, 74 kB)

pdfVýztužné a distanční profily (PDF, 73 kB)

pdfNosné výztuhy (PDF, 92 kB)

pdfCharakteristika dodávky (PDF, 103 kB)

Lemovací a výztužné profily jsou na míru vyráběné profily určené pro lemování a pro vyztužení plášťů nebo konstrukcí budov. Jedná se o nezbytné součásti střešních i stěnových plášťů, kterým je potřeba také věnovat pozornost a bez nichž nelze střechu nebo fasádu úspěšně připravit k předání a užívání.

Lemovací profily se vyrábí standardně v tloušťkách plechů od 0,63 mm do 1,0 mm. Povrchové úpravy i odstíny jsou stejné jako dodávané trapézové plechy, sendvičové panely a další systémy opláštění. Nejběžnější povrchovou úpravou je polyester 25 µm dále PVDF, Armatec 35 a 50 µm, Prisma a HPS 200 Ultra. Výrobní délky do 6,0 m.

Výztužné a distanční profily se vyrábí v tloušťkách plechů 1,0 až 4,0 mm. Běžná povrchová úprava pro tyto prvky je pozink Z 275 a ocel s mezí kluzu fy ≥ 320 MPa. Maximální délka profilů je 8,0 m výjimečně až 10,0 m. Na poptání lze dodat i profily s barevnou povrchovou úpravou RAL 9002 do tloušťky 3,0 mm a RAL 9010 a 9006 do tl. 2,0 mm. Maximální délka barevných profilů je 8,0 m.

Návrh profilů a instalace

U lemovacích profilů je třeba věnovat pozornost jejich rozměrům a tloušťce materiálu. Při kombinaci větších rozměrů a nižších tlouštěk materiálů hrozí vlnění a boulení profilů, což může ve finále znehodnotit celou dodávku pláště. U metalických laků respektujte směr válcování (nejčastěji označen na ochranné folii), při montáži je nutné dodržet vždy stejnou orientaci profilů. Ochrannou folii je dobré odstranit z nainstalovaných prvků do 30 dnů.

Výztužné a distanční profily se nejčastěji vyrábí jako pomocné konstrukce pro ploché střechy, atiky, C-kazety, sendvičové panely a další střešní a fasádní systémy. Návrh výztuh a distančních profilů zajišťuje statik. Kontaktujte Technické oddělení Kovových profilů pro další informace (statiku, tvar a kotvení profilů).

Další doporučení pro použití a montáž materiálů naleznete zde...

Nejčastěji používané tvary a ideální rozvinuté šířky profilů pro zakázkovou výrobu ke stažení zde:

excKompletní sortiment (XLS, 124 kB)

excLemy stěny (XLS, 78 kB)

excLemy střechy (XLS, 109 kB)

excVětrací nástavby (XLS, 83 kB)

excVýztužné a distanční profily (XLS, 91 kB)

excNosné výztuhy (XLS, 58 kB)

Charakteristika dodávky (DOC, 44 kB)

Dodávka Kovových profilů

Kromě rovinných plechů, v tabulích případně ve svitku, dodává firma Kovové profily již hotové lemovací, doplňkové a výztužné prvky. Výroba probíhá v Praze Běchovicích a dále u partnerů po celé ČR. Tím je možné dodat lemovací profily až po zaměření, v krátkém dodacím termínu a za přijatelných nákladů na dopravu.

Kovové profily, spol. s r.o. pro Vás zajistí:

  • Profily ve stejných povrchových úpravách a odstínech (šaržích) jako dodané trapézové plechy a sendvičové panely
  • Krátké dodací termíny za příznivé ceny
  • Poradenství při návrhu a statice profilů
  • Vhodný spojovací a těsnící materiál